Zahušťování vlasů pomáhá ženám získat zpět své sebevědomí, říká Roman Zástěra ze SMP Clinic Praha

Vypadávání vlasů je často vnímáno spíše jako mužský problém opředený mnohými mýty, vtipy a stereotypy. Nevyhýbá se ale ani ženám, a vzhledem k důrazu na vzhled něžného pohlaví, je to problém o to palčivější. Nám zvenčí někdy může připadat, že jde o marnivost, zveličování a přehnané řešení něčeho, co přece stačí zakamuflovat a lze normálně fungovat dál. Pro postiženou to však vůbec nemusí být lehké a to bychom měli respektovat a mít pokud možno citlivý přístup. Čemu bychom se pak měli vyhnout?

Nevhodné vtipkování

Tento bod by měl být samozřejmostí, bohužel to není vždy pravda. Někteří z nás mají tendenci odlehčovat situaci vtipkováním anebo takto reagujeme, když nás něco znervózní. Zde si ale opravdu dejte pozor, abyste city ženy trpící ztrátou vlasů nezranili a vtipy si raději nechte pro sebe – leda byste si byli jisti, že i ona je schopna k tomu přistupovat s humorem, ale ani v takovém případě si nelze být jistý vysloveně pozitivní reakcí. Je totiž velký rozdíl v tom, zda si děláme legraci sami ze sebe anebo zda to dělají ostatní.

Všeznalé rady

Rada od někoho, kdo vypadáváním vlasů vůbec netrpí a nejspíš o tom ani tolik neví, může působit arogantně a nepříjemně. A to může být dobře míněná, vůbec už nezmiňujeme radu podanou s posměchem nebo určitou samozřejmostí ve stylu, že to dotyčná přece měla dávno vědět a je to jasné. Druhá strana se pak nejspíše před vámi uzavře a už se vám nebude chtít dále svěřovat. Rady nebo nápady tedy vnášejte do rozhovoru opatrně, ideálně pouze na vyžádání. Snažte se k věci přistupovat pokorně a se zájmem, ne jako někdo, kdo vše již ví a zná.

Přehnaná lítost

Nikdo se obvykle nechce cítit jako chudák, a to ani když má nějakou potíž, o které všichni vědí. Vyjádření lítosti a dávka empatie jistě je potřeba, ale to stačí udělat jednou a pak bude lepší, když budete s dotyčnou jednat jako dříve. Nemluvíme zde o zlehčování, spíše o rozumném a střízlivém přístupu úměrném závažnosti její diagnózy. Některým povahám může tento přístup i pomoci, aby se samy přehnaně nelitovaly a aby si na život s tímto novým aspektem rychleji zvykly. Každý z nás má v důsledku ve svém životě nějakou nepříjemnost, se kterou musí pracovat.

Ignorace problému

Druhou stranou mince je pak ignorace faktu, že se vůbec něco děje – a to taky není ideální. Žena si může připadat přehlížená, nevyslyšená a nenormální, jako by dělala z komára velblouda. Zejména pro některé muže je těžké vidět a vnímat, jak je pro ženy obtížné vyrovnávat se s handicapem v oblasti vzhledu, a tak je opět třeba se do toho trochu více vžít. A nejde jen o nějakou povrchnost, marnivost a tlak společnosti, ale i o to, že krása a péče o vzhled jsou vnímány jako jedny ze základních znaků pravé ženskosti.

Zahuštění vlasů pomocí tetování vlasů pro ženy

SMP Clinic Praha jsou dlouholetí specialisté na  mikropigmentace vlasů, nebo-li tetování vlasů.

Opticky dokonale prohustí stávající vlasový porost.

Svěřte se do rukou zkušených profesionálů ze SMP Clinic Praha a SMP Clinic Tábor s výsledky. Jejich kvalitní služby už získali mnoho pozitivních recenzí a hodnocení u svých zákazníků.

více na webu: www.smpclinic.cz