Ochránit lak auta před kamínky, škrábanci a vnějšími vlivy pomůže Automyčka Express

Je frustrující, když si na svůj vůz dáváte maximální pozor, vzorně garážujete, na silnicích jste opatrní a provádíte pravidelnou údržbu, a následně to vaše auto schytá z důvodů, které nejsou vůbec ve vaší moci. Nemluvíme o nehodě, ale o vlivech, které jsou obecně vzato normální, avšak mají nevyhnutelné důsledky –  jako například kamínky na silnicích, sůl, povětrnostní vlivy, změny počasí, špatný stav silnic a další. Ne všechno lze samozřejmě vyřešit nějakým aktivním opatřením, ale alespoň velmi účinné drobnosti můžete udělat. Například si dávat pozor na pravidelnou a kvalitní údržbu. Jak se tedy dá udržet výborný vzhled laku?

Ochranná vrstva 

Nebude pro vás asi novinkou, že všichni znalci aut doporučují pravidelné voskování karoserie. Proč? Není to jen kvůli lesklému povrchu a výraznější barvě. Především jde o ochrannou funkci vosku, která chrání poměrně citlivou barvu a plech před poškrábáním, vznikem puchýřků anebo korozí. Podmínky na silnicích jsou často drsné a například solení vozovky může způsobit, že se vám auto začne doslova rozleptávat před očima (ačkoli je pochopitelné, že bezpečná jízda v zimním období má přednost). Zároveň je třeba brát v potaz, že ne každé voskování má stejnou kvalitu. Domácí vosk je něco jiného než ruční voskování ve špičkové myčce. Takovou spolehlivou technologií je voskování NanoTecAutomyčce Express.

Vždy pravidelně

Logicky však nestačí voskování provádět jednou za rok. Auto by mělo být umyto a čištěno přibližně jednou za měsíc, vosk je třeba přidat podle doby doporučené výrobcem nebo poskytovatelem služby. U voskování typu NanoTec je uváděná doba výdrže asi šest měsíců, samozřejmě je však třeba brát v potaz individuální podmínky jako je počet najetých kilometrů, roční období a podobně. Jako bonus si po každé návštěvě Automyčky Express odvezete auto, jehož lak bude vypadat svěže a zářivě a budete se moci pochlubit nejen trvalým stavem bez škrábnutí, ale také estetickým vzhledem i u staršího modelu automobilu. Uvidíte, že se vás nejeden známý zeptá na to, kam s autem jezdíte a jakou službu využíváte.

Správná aplikace

Přemýšlíte-li nad tím, jestli by se voskování svépomocí nebo v automatické myčce nemohlo službě NanoTec vyrovnat, asi vás trochu zklameme. Nanovosk je technologií, která se užívá pouze v profesionálních myčkách a kterou nelze dost dobře v domácích podmínkách zopakovat či nahradit. Samozřejmě levnějších variant využít můžete, ale počítejte s tím, že výsledek nikdy nebude takový, výdrž bude kratší a vosk možná nebude mít stejné vlastnosti (jako např. obsažený účinný UV filtr). Zároveň údržbou strávíte čas a energii, které byste mohli věnovat odpočinku nebo třeba své rodině, a tak je cesta profesionálního mytí a voskování tou nejefektivnější cestou.

Automyčka Express je největší tuzemská síť profesionálních mycích center. Její pobočky najdete na více jak 28 místech po celé České republice. Aktuální seznam mycích center s přesnou otevírací dobou najdete ZDE. Automyčka Express je držitelem certifikátu kvality ISO 9001, ISO 14001 a ISO 45001.