Výrobce pneumatik Michelin prodal své aktivity v Rusku

Francouzský výrobce pneumatik Michelin prodal své aktivity v Rusku. Kupujícím je Power International Tyres, distributor pneumatik v zemi. Firma to uvedla ve svém sdělení. Podrobnosti o prodejní ceně podnik nezveřejnil. Michelin prodal svou společnost Russia Tire Manufacturing Company (MRTMC) a Camso CIS. Dohoda, kterou schválily místní úřady, zachová 250 pracovních míst, především v jediném ruském závodě Michelinu v Davidovu, který zaměstnává 750 lidí, uvedla firma.

Závod Davidovo nedaleko Moskvy ročně vyrábí až dva miliony pneumatik, zejména pro osobní automobily pro ruský trh a také některé severoevropské trhy. Michelin uvedl, že není možné, aby byl každý zaměstnanec převeden do Power International Tyres.

Francouzská společnost působí v Rusku od roku 1997 a stala se první mezinárodní společností na výrobu pneumatik, která zde v roce 2004 otevřela svůj vlastní výrobní závod, uvedla agentura Reuters. Loni firma oznámila, že pozastavuje činnost v Rusku a vývoz do země kvůli potížím v dodavatelském řetězci po vojenské invazi Moskvy na Ukrajinu.

Po oznámení Michelin uvedl, že prodej v Rusku představoval dvě procenta prodeje celé skupiny a jedno procento její celosvětové produkce pneumatik pro automobily.