Výměna prasklého předního skla u automobilu

Prasklé přední sklo může být nejenom frustrující, ale také nebezpečné. Řidiči se často obávají výdajů, které s výměnou skla souvisejí, a tak jezdí s prasklinou ve výhledu, dokud to jde. Ale taková prasklina vám jednou může zakrýt velmi důležitý detail a být tak příčinou naprosto zbytečné nehody. Velmi často můžete náklady na výměnu prasklého skla hradit z pojištění. Zkontrolujte si s námi, jestli to není i váš případ.

Zkontrolujte své pojištění

Vaše první kroky by měly vést k šuplíku se smlouvou. V ní najdete, zda máte výměnu skel v rámci krytí, nebo ne. Mnohdy jde o příplatkovou službu.

Zkontrolujte podmínky pro nárok na výměnu skla

Pokud máte úplné krytí a sklo je poškozeno bez vašeho přičinění (například letícím kamenem), měli byste mít nárok na výměnu skla z pojištění. Pojišťovny ale mají stanovené podmínky, které musí být splněny, aby byl nárok na výměnu skla uznán. Některé pojišťovny mohou třeba vyžadovat, aby bylo poškození skla nahlášeno do určitého časového limitu, nebo aby bylo poškození skla v určitém rozsahu.

Kontaktujte svou pojišťovnu

Potom, co jste zkontrolovali své pojištění a ujistili se, že splňujete podmínky pro financování výměny skla, kontaktujte svou pojišťovnu. Ta už vám řekne, co a jak. Pravděpodobně také dostanete seznam doporučených autoservisů, které mají s výměnou skla zkušenosti a jsou schopni s pojišťovnou spolupracovat.

Vyberte si autoservis

Pokud se rozhodnete pro opravu v jiném servisu, než jaké vám doporučila pojišťovna, dejte si pozor hlavně aby to zaprvé bylo pojišťovnou vůbec povoleno a zadruhé, aby byl servis spolehlivý a schopný vyřešit s pojišťovnou všechny detaily a papíry. Výměna předního skla není vůbec snadná záležitost a měli by ji provádět pouze profesionálové.

Výměna skla

Po výběru autoservisu a schválení nároku vaší pojišťovnou bude vaše prasklé sklo vyměněno. Je to úkon na několik hodin, ale většina servisů má přeplněnou kapacitu a budete muset i tak čekat i pár dní.