Skladování potravin, jaké vybrat nádoby

Dózy na potraviny jsou každodenním doplňkem a je těžké si bez nich představit fungování doma nebo na cestách. Přemýšlíte, jakou nádobu na potraviny vybrat? Plastové a vzduchotěsné nádoby jsou ideální pro uložení druhé snídaně nebo oběda do práce. Pro volně ložené produkty jsou nejlepší keramické nádoby nebo speciálně upravené nádoby na kávu a cukr. Na druhou stranu ty skleněné jsou nejekologičtější volbou, za pozornost stojí i pohodlné nádoby na dorty a dorty speciálních velikostí.

Skleněné nádoby a dózy

Skleněné dózy se doporučují pro dlouhodobé uchovávání potravin při pokojové teplotě, v lednici nebo i v mrazáku. Pokrmy a produkty po kontaktu s povrchem skla nemění svou chuť a vůni. Důležité je zvolit správnou velikost skleněné nádoby na potraviny a dbát na těsné uzavření. Bambusové víko je lepší pro uchování sušenek, těstovin nebo soli a mechanické zavírání s gumovým těsněním se skvěle hodí na horké jídlo a tekutiny.

Plastové nádoby

Plastové nádoby jsou nejběžnější a nejpraktičtější z obalů na skladování potravin dostupných na trhu . Dobře poslouží jako obědové boxy do školy nebo do práce, snadno a bezpečně si do nich vezmete obědy nebo hotová jídla a ohřejete v mikrovlnce. Než pokrm vložíte do mikrovlnné trouby, zkontrolujte, zda je pro ni určen. Za zmínku stojí i různé sady nádob, které umožňují libovolně oddělovat ingredience pokrmů – od této chvíle můžete sáhnout po něčem, co zrovna chcete.

Kovové nádoby

Kovové dózy na potraviny jsou zárukou, že vaše výrobky budou dlouho čerstvé a nedostane se do nich vlhkost a vypadají stylově. Můžete do nich dát produkty, které rychle nedojdou, jako je mouka nebo cukr, a určitě si zachovají svou původní chuť. Mezi kovovými nádobami najdete i vkusné košíky na ovoce v různých velikostech a tvarech.

Keramické nádoby

Keramické nádobí pro skladování potravin je ideální pro sypké produkty jako cukr, sůl nebo mouka. Keramické nádoby mají hermetický uzávěr a působí esteticky, různé vzory a barvy vám umožní sladit je s jakýmkoliv typem interiéru. Krabičky se budou skvěle vyjímat na kuchyňské lince a výrobky v nich uložené si udrží dlouho čerstvost.

Hermetické nádoby a kelímky

Hermeticky uzavřené misky a kelímky pro uchovávání potravin jsou vhodné zejména na cesty a na uchovávání již hotových pokrmů. Obsah se nevysype a neztratí na chuti a hřejivosti díky těsnému uzávěru a vaše nádobí uložené v lednici bude zbaveno dalších pachů. Už žádné plýtvání jídlem, ode dneška můžete potraviny bezpečně skladovat a druhý den si užívat jejich čerstvost.

Nádoby na dorty a dorty

Nádoby na dorty jsou nepostradatelným doplňkem vaší kuchyně, díky speciálně přizpůsobeným rozměrům do nich můžete vložit dorty z plechu i dorty. Boxy jsou vybaveny pohodlným madlem pro uchopení . Potřebujete přinést dort na firemní narozeniny nebo se chystáte na rodinnou oslavu? Vezměte si dort s sebou a vychutnejte si jeho čerstvost v bezpečném obalu, díky kterému se během cesty nezkreslí.

Sada nádob na kávu a čaj

Nevíte jakou nádobu na potraviny vybrat ? Keramické, kovové nebo třeba sklo – právě zde se hodí sady nádob , které mají vyhrazené nápisy pro jednotlivé produkty, např. kávu, čaj nebo chléb. Sestavy jsou v různých provedeních a velikostech, díky čemuž vypadají skvěle v každém interiéru.